Choď na obsah Choď na menu
 


Kniha elixírov by Emilly LowenovaKniha elixírov pre 1.ročník


Fulgetrum

Popis: Elixír má azúrovú farbu a perleťový lesk. Vznáša sa okolo neho elektrizujúci náboj a bublinky sa rozprskujú v spŕške iskier. Nemá vôňu a má štipľavú olejovitú chuť ktorú však môžeme cítil až po vychladnutí.

Účinky: Ohromné zbystrenie mysle, zraku a veľké zvýšenie výkonu svalov.

Vedľajšie účinky: Spôsobuje závislosť. Štvrté použitie (a každé ďalšie pokiaľ to predchádzajúce prežijete) môže spôsobiť halucinácie, paranoju až smrť (predávkovaním, alebo kolíziou s nejakým predmetom při príliš rýchlom behu). Po štvrtom použití je výkon svalov zvýšený ako vždy, ale zmysly sa zbystrujú stále menej(akoby telo nadobúdalo imunitu)
Prísady: roh erumpenta, 2 dl salamandrej krvi, vajce trojhlavca, drvené sušené žihadlá vrtohlavca

Postup: Prísady vložíme do vriacej vody v kotlíku, 15-krát zamiešame v smere hodinových ručičiek a necháme 10 minút variť na tlmenom ohni. Podávame pred vychladnutím.(Studený elixír stráca účinok.)
Jednou dávkou sa rozumie jedna kávová lyžička elixíru, ktorej účinok vydrží približne 30 minút.Kniha elixírov pre 2.ročník


Tallento magikus

Popis – elixír, ktorý aj tomu najväčšiemu nemehlu dodá na pár minút neuveriteľnú predstavivosť, šikovnosť, umelecký talent

účinky – prekypujúca fantázia, okamžite premeniteľná do obrazov, tónov, slov, pohybov...

vedľajšie účinky – pri nadmernom užití úplne opačné, „umelec“ zažíva netvorivé prázdno, môžu sa vyskytnúť bradavice (ale len v ojedinelých prípradoch)

Prísady - Retrocantus – len zopár pierok, tri kvapky krvi salamandry, výlučok bundimuna, žihadlo vrtohlavca, desať lupienkov margaréty, lupeň ruže, lyžica sušenej škorice, harmanček

Postup – Všetko dôkladne premiešať v kotlíku, pomôže, ak mená prísad potichu vyslovíme, prípadne doložíme aj ich želaný účinok.
Kniha elixírov pre 3.ročníkMorboso Camera


Popis: Elixír, ktorý umožní absolútny pokoj a relaxáciu, dokonca do takej miery, že umožní aj astrálne cestovanie na dlhšie vzdialenosti i dlhší čas.

Účinky: Opantaná myseľ, uvoľnené svaly, pri väčšom požitom množstve až stav nevedomosti.

Vedľajšie účinky: Funguje ako droga, ľahko návykový, pri častom užívaní spôsobuje také uvoľnenie, ktoré umožní kedykoľvek astrálne cestovať, dokonca aj vtedy, keď si to daná osoba neželá a čím častejšie sa používa, tým viac zabraňuje duši vrátiť sa späť do svojho tela.

Prísady: Voda (H2O), sirup Melanchomeliaka, výlučok bundimuna, pár kvapiek salamandrej krvi, kvety orgovánu, sakury, brugmansia x candida a nakrájané liči (veľkosť/počet všetkých prísad závisí od objemu vody na začiatku)

Postup: Pomaly pridávať prísady, pričom nechať každú z nich, aby v roztoku niečo zanechala, miešať po pridaní každej prísady veľmi pomaly, pri celom varení dbať na to, aby tekutina v kotlíku jemne bublala.


Kniha elixírov pre 4.ročník

Absolus inscius

Popis: elixír, ktorý prináša perfektný spánok, po ktorom sa užívateľ elixíru cíti byť absolútne oddýchnutý a dodáva snívaniu úplne nový rozmer


Účinky: pocit šťastia, radosti, neskôr absolútnej únavy a vytváranie tých najkrajších snov aké si len vie čarodejník predstaviť.


Vedľajšie účinky: dlhodobé halucinácie po zobudení, malátnosť po predávkovaní, môže viesť až k strate kontroly nad vlastným telo.


Prísady: Výlučok Bundimuna (3-5max lyžíc) očistenie od všetkých myšlienok a vnemov, Jed Akromantuly (0,5-2max lyžice) na pocit radosti, Vysušená a podrvená byľka Železníka lekárskeho (1-3 max) privodenie únavy, hlavička Harmančeka (1-3 podľa potreby) bylinková chuť, sušené lístky Prilbice (1-4max) priemne až halucinogénne sny, Dračie fazuľky (3-7max) zvýšenie okamžitého účinku elixíru, Výbušná tekutina Erumpenta (1-3max kvapky) iba efekt.


Postup: Všetko po poradí pridávať do bublajúceho kotlíka s vodou; rastlinky sa môžu rozdrviť v mažiariku a pridať spolu; výbušná tekutina sa MUSÍ dávať až na samý koniec inak za kotlík rozletený na kúsky neručím. Pri vhadzovaní ingrediencii je dobré vyslovovať aj účinok danej látky. Ako do elixíru pridáte výbušnú tekutinu, pomiešajte a premiestnite z otvoreného ohňa (najlepšie hneď na to zahasiť priamy plameň).


Dávkovanie: dlhodobé dávkovanie neškodí (max 3-6 kvapiek do nápoja)


Špecifikované vlastnosti: jemne až krvavo červená farba, aromatická bylinková chuť (harmanček, prilbica), výpary červenej farby a sladkastej vône (dračie fazuľky). Tým že sa tam pridáva výbušná tekutina, tak z výsledného elixíru vyletujú malé bublinky červenej farby, ktoré iskrivo praskajú. Tento elixír je jedinečný tým, že sa z neho treba doslova len a len vyspať. Hneď ako začne účinkovať, nedá sa z neho prebudiť akýmkoľvek spôsobom. Jedinou vecou, ktorá zneutralizuje tento elixír je prirodzene Bezoár, avšak aj ten má svoje obmedzenia.


POZOR!: neprehnať s dávkovaním (3-6 kvapiek do hrnčeka čaju alebo iného nápoja), neodporúča sa konzumovať iba čistý elixír; Čím viac dáte prilbice, tým sa stáva elixír jedovatejší a dávkovanie by nemalo byť veľké (2-4 kvapky). Vždy pri sebe majte nejaký Bezoár! Čím viac dáte výbušnej tekutiny, tým sa stáva elixír ostrejší (Vtedy vedľajšie účinky môžu dôjsť až k výkyvu nálady a prudkému stúpnutiu sebavedomia a ľahkovážnosti). Nemajú naň vplyv iné elixíry t.j. že sa môže užívať aj s iným elixírom.