Choď na obsah Choď na menu
 


Pravidlá RPG 

RPG ( role playing game - v podstate hra kde sa hrá rola ) sa zaoberajú fikciou. Figurujete v nich ako postavy (ľudia), ktoré majú svoj osobitý svet, svoje potreby a svoj život. Ale iné je to v tom, že ten život sa má odlišovať od vášho súkromného života. Máte tu fungovať ako nejaká postava, ktorá existuje v čarodejníckom svete. Správať sa ako čarodejník, rozprávať tak a snažiť sa ním stať (na stránke). Existuje veľa RPG (Role Playing Game) stránok a tu sa hráme na čarodejnícky svet. Prváci to majú najťažšie, neovládajú ešte kúzla, nevyznajú sa tu a často sa aj stratia. Od toho sú tu však prefekti, vedúci fakúlt a môj klub aby im pomohli. Každý z nás hrá roleplay a snaží sa, aby jeho postava vyzerala čo najreálnejšie

Ako hrať RPG


Hrať RPG nie je ťažké, je len nutné zapojiť trochu fantázie. Od klasického chatovania sa odlišuje len tým, že medzi hviezdičky píšete, čo robíte. Píšete v tretej osobe prítomného času.
Napríklad. *Vojde do záhrady a poobzerá sa*
Môžte to spojiť aj s hovorenou rečou. 
Anna: *Vojde do záhrady a zamáva svojej kamarátke* Ahoj Monika ako sa máš?
Monika: *usmeje sa rozbehne k nej* Ahoj ako dlho som ťa len nevidela *zastrčí si za ucho neposlušnú ofinu*


RPG postava


Pred registráciou je nutné premyslieť si niekoľko vecí, ktoré vám pomôžu vytvoriť si svoju RPG postavu.
1. Vaše čarodejnícke meno o vás niečo málo napovie. Malo by byť v prvom rade originálne. Tým že budete tisíci Harry Potter alebo Hermiona Grangerova budete akurát o ničom. Vymyslite si vlastné meno, pretože aj vaša postava by mala byť jedinečná.
2. Rasa, ktorú si zvolíte sa dá rôzne zmeniť, ale býva to zložite a aj smrteľné. Každá rasa má isté predpoklady a charakteristické črty, ktorých je nutné sa držať. Preto si vyberte rasu, s ktorou ste schopný sa stotožniť a zahrnúť ju do svojho RPG.
3. Vzhľad postavy je veľmi dôležitý, nie len pre vás ale aj pre ostatných spoluhráčov, ktorí si tak dokážu vašu postavu lepšie predstaviť a tým pre nich nadobudne reálnejší rozmer. Vzhľad postavy si premyslite a môžete ho zahrnúť do svojho RPG. 
Napríklad: *vbehla do záhrady a dlhé plavé vlasy jej viali vo vetre* alebo *Prehrabol si neposlušné vlasy* a podobne. Možností je neskutočne veľa. 
4. Povaha postavy napovie o postave snáď najviac. Každá postava tak ako každý človek v reálnom svete má svoje správanie, ktoré sa prejavuje pri všetkých činnostiach a rozhovoroch. Je veľmi dôležité si povahu postavy dôkladne rozmyslieť, ale nemala by byť úplne odlišná od tej vašej vlastnej, pretože nikto, ani ten najdokonalejší hráč RPG nedokáže úplne potlačiť svoje povahové črty vo vypätých situáciách. ( napríklad ak ho niekto nehnevá )

 

Chyby RPG


1. Treba si uvedomiť, že nikto nie je dokonalý. Nikto nie je najlepší vo všetkom. Študenti si musia uvedomiť, že na škole sú preto aby sa učili a ich schopnosti by mali časom rásť. Nemôže sa prvák tváriť, že je lepší čarodejník ako profesor. A ani dospelý čarodejníci nemôžu byť úžasný vo všetkom. Ani v reálnom svete nemá človek talent na všetko.
 
2. Každá RPG postava tak ako aj každý človek v reále má raz náladu lepšiu, inokedy horšiu. Nikto nie je stále usmiaty alebo naopak stále v ťažkej depresii. Správanie vašej RPG postavy a jej nálada väčšinou odzrkadľuje vaše pocity, nutné je ale si uvedomiť, že toto nie je miesto, kde by ste si mali vybíjať frustráciu alebo sem chodiť stále v depresii a prenášať ju aj na iných. Toto je miesto, kde by ste sa mali uvoľniť a zažiť niečo pekné. 
 
3. Nesnažte sa na seba za každú cenu upútať pozornosť, či už tým, že si spôsobíte zranenia alebo budete na seba za každú cenu upozorňovať iným spôsobom. Radšej si hľadajte priateľov iným spôsobom, je to určite lepšie ako iných ľudí obťažovať tým, že vám budú musieť pomáhať, pretože sa zraníte.
 
4. Každý svet má isté hierarchické usporiadanie a snažte sa preto podľa toho správať. Ani v škole nezdravíte učiteľa ahoj. Preto prejavte profesorom a starším čarodejníkom patričnú úctu.
 
5. Nezasahujte do RPG iných ľudí ak je rozbehnuté a vaša prítomnosť by mohla pôsobiť len rušivo. Radšej sa zdržte a len ho sledujte. Nezasahujte do vecí, ktoré sa vás netýkajú. Ani na ulici, neprídete k páru riešiacemu svoj problém a nezačnete zasahovať. Preto to nerobte ani tu. 
 
6.
 Nehrajte RPG za iných ľudí. Ovládať môžete len svoju postavu. Dajte ľuďom pri RPG šancu reagovať.