Choď na obsah Choď na menu
 


Rasy by Emilly Lowenova

VílaVíla je bytosť v podobe krásnej devy, ženy, žijúca obyčajne v lesoch alebo vo vode. Iné názvy sú samovily, samodivy alebo rusalky(tak ich volaju muklovia). Za dávnych časov víly často pomáhali ľuďom na poli a okolo dobytka a každý človek dobrého srdca mal svoju vílu, ktorá mu bola nápomocná. Svoje víly majú aj niektoré zvieratá. Keď sa ale ľudia začali škriepiť, keď sa po lúkach začal ozývať bič a potom aj streľba, víly odišli do ďalekého kraja a už sa nevrátili. Spravodlivý človek ich ale môže občas zazrieť tancovať na lúke, alebo počuť spievať ich smutné piesne. Časté sú príbehy o manželstve mužov s vílami. Víly sú dobré manželky a matky, ale muž im nesmie pripomenúť ich pôvod, inak odídu, o svoje deti sa ale nikdy neprestanú tajne starať.Dokážu očariť skoro každého chlapa. Sú to bytosti čisto bielej mágie, sú čestné a dobré. Nikdy by nikomu neublížili, nemajú to v povahe, ale ak niekto vílu rozhnevá, vie sa zmeniť na poriadnu fúriu. Víla má malé krídelká, s ktorými dokáže lietať ale len niekoľko centimetrov nad zemou pretože jemné krídelká nemajú takú silu.

*špeciálna schopnosť: liečiteľstvo

Druhy víl:

Oblačné víly žijú v oblakoch, vo vzduchu a vo hviezdach, privolávajú dážď a búrky, ich pomocníkom je orol. Lesné víly sú spájené so stromami, žijú v horách, na stromoch a jaskyniach. Vedia sa premeniť na zvieratá, alebo jazdia na lesnej zveri a sú ozbrojené šípmi, ktorými usmrcujú ľudí, ktorí sa im protivia. Vodné víly žijú v potokoch a jazerách, trestajú tých, ktorí bez dovolenia pijú vodu z ich prameňov, topia mladíkov. Ich pramene však majú liečivú silu.
 

Vlkolak


Vlkolak je človek žijúci s prekliatim. Jeho prekliatie ho sprevádza a trápi po celý jeho život. Pravidelne, pri splne mesiaca nadobúda vlčiu podobu, v ktorej sa nedokáže ovládať. Nepozná svojich priateľov a dokáže ublížiť aj osobe, ktorú nadovšetko miluje. Vo vlčej podobe sa stáva krvilačným tvorom bažiacim po čerstvom mäse. Pridáva sa k svorke, ktorú rozoznáva podľa volania svojho druhu známeho ako zavíjanie.

*špeciálna schopnosť: premena na vlka

V dnešnej dobe sú vlkolaci spájaní aj s dobrom. Prechováva sa názor, že nemôžu za svoje postihnutie a svedomie im pracuje ako normálnym ľuďom.

 

ElfElf je veľmi vznešená bytosť, ktorá si potrpí na slušné spôsoby. Elf miluje prírodu, pretože bájne elfské bytosti žili v lesoch v elfských dedinách, či mestách a majú samozrejme aj svoj vlastný jazyk, ktorým sa dorozumievajú. Elfovia sú veľmi múdri a majú nesmierne nadanie pre mágiu. Elfovia disponujú veľkou fyzickou krásou, ale aj fyzickou silou a zvlásťnosť, ktorú možno pozorovať na každom elfovi, sú jeho zašpicatené uši.

*špeciálna schopnosť: nesmrteľnosť

 

PolodémonJe bytosť ktorej temná duša je uväznená v ľudskom tele. Nemá žiaden charakteristický výzor, len malé odlišnosti, ktoré človek zvyčajne nemáva, napríklad chvost alebo červené oči. Démon má rád tmavé prostredie, svetlo mu príliš neprekáža, ale ani sa v ňom necíti najlepšie. Démon musí bojovať sám so sebou pretože je to bytosť čiernej mágie, väčšinou jej volaniu aj podľahne, ale ak sa rozhodne svoj život zasvätiť bielej mágii, zvádza neustály boj sám so sebou.

*špeciálna schopnosť: absorbuje temnotu a splýva s ňou
 

NymfaNymfa príbuzná víle, v konečnom dôsledku ju môžeme označiť za morskú vílu, niečo ako morská panna alebo siréna. Ľahko si ju s nimi zameniť. Nymfa prichádza z hĺbín oceánu, miluje nekonečné more a nedokáže príliš dlho dýchať vzduch pretože je pre jej pľúca príliš riedky. Nymfa má vynikajúco vyvinutý zrak, aby videla do hlbín, dokonca dokáže vidieť aj v úplnej tme.

*špeciálna schopnosť: videnie v tme
 

UpírUpír je charakteristický svojim výzorom, väčšinou sú svetlejšej farby pleti a majú veľmi ostré zuby. Ich túžba po krvi je legendárna, no aj napriek tomu, že ich krv priťahuje, dokážu žiť aj úplne bez nej. Ich potrava je rovnaká ako pre všetky iné rasy no aj napriek tomu im krv chutí a vonia. Najchutnejšia je pre nich práve ľudská krv. Slnko im neublíži, ale dráždi ich oči a pôsobí na nich nepríjemne a preto sa radšej pohybujú v noci alebo aktívne vyhľadávajú tieň počas dňa. Upíri sa vo veľkej miere podobajú ľuďom, podobajú sa im zo všetkých rás najviac. Tak ako aj ľudia, aj medzi upírmi je každý iný a každý má iné výzorové črty.

*špeciálna schopnosť: nesmrteľnosť
 

ČlovekČlovek je označovaný ako pán sveta. Je pravda, že aj keď nemá žiadne špeciálne schopnosti alebo fyzické atribúty, podmanil si snáď všetky ostatné rasy. Je najpočetnejšou z rás a rozhodne mu označenie pán sveta patrí zaslúžene. Aj ten najznámejší a najmocnejší čarodejník všetkých čias, Merlin bol človekom. Ľudia sa vyznačujú tým, že nemajú žiaden typický ani charakteristický výzor, každý z nich je úplne iný.

*špeciálna schopnosť: žiadna